קהילה ותרבות

הקהילה הלומדת

אחד היסודות שעליהם מבוססים חיי קהילה בריאים ועשירים הוא הלימוד המשותף: האופן שבו אנשים מבוגרים ממשיכים את תהליך התפתחותם והתחנכותם-העצמית, באופן שהוא גם אינדיבידואלי וגם חברתי-שיתופי. הלימוד, כדרך חיים קהילתית, מעניק עומק, חיוניות ומשמעות לקשרים בינינו.  צמיחתה העתידית של קהילת שקד, על כל ענפיה ועל פני כל טווח הגילים – מתחילה קודם כל כקהילה לומדת, בקבוצות לימוד חופשיות, שיתופיות ואיכותיות.

גוף-נפש-רוח

לאחר שסיימנו לקרוא יחד בספר "גוף, נפש, רוח", קבוצת הקריאה נפתחת למצטרפים נוספים ללמידה משותפת של טקסטים בנושאי רוח, חיים, גורל והתפתחות. אנו קוראים ספרים/הרצאות/טקסטים מהידע האנתרופוסופי, משוחחים, משתפים, מקשיבים וחולקים מההבנות שלנו, מהשאלות שלנו ומהחוויות שלנו. החוויה המרכזית שנוצרת במפגשינו היא חדוות המפגש, השיחה, והעיסוק בתכנים שמעבר ליום-יום. עם רותם קינן. ימי רביעי 20:00 בטבעון אחת לשבוע, ללא עלות, מתחילים ב-21.4.21.

מקהלת מגדל המים

אנו מבקשים ליצור מעגל שירה חי, שבו נחקור את אפשרויות המפגש בין אנשים לצלילים. מדי שבוע נקדיש זמן להיכרות בין-אישית קולית ותנועתית, ונלמד שיר מקורי חדש משל הקבוצה, בכוונה ליצור תרבות של קהילה מזמרת ורפרטואר של שירי-עם חדשים ומחודשים. את המקהלה תוביל רות רבינס-דלומי. המקהלה פתוחה לכל. במחזור המפגשים הראשון, כמעין פיילוט, יתקיימו חמישה מפגשים. המפגשים נערכים בימי שלישי אחת לשבוע בין השעות 23:00-21:00. עלות: 40 ש"ח למפגש. מתחילים ב-6.4.21.

בּוּטוֹ: סדרת מפגשים בטחנת הקמח

מוזמנות להצטרף לאנסמבל בוטו שמתרקם בימים אלה בטחנת הקמח קמה בשער העמקים, ולרקוד עם האני העמוק שלכם, דרך חיפוש וגילוי מתמידים, מלווים בנשימה שאין לה סוף המבעירה צינורות קיטור שהם תזקיק מריר ומשכר של ההוייה שאני. את הקבוצה תוביל שלומצי מאזוז. המפגשים נערכים בימי שישי החל מה-9.4, בין השעות 15:00-17:30, בטחנת הקמח קמה בכניסה לקיבוץ שער העמקים. המפגשים ייערכו אחת לשבועיים. עלות: 350 ש"ח ל-4 מפגשים.

הילד המאתגר

קבוצה להורים ולמחנכים. ילדים רבים חווים קשיים חברתיים בכיתה ובגן, חרדה אי-שקט תנועתי ועוד. איך הופכים כיווץ וקושי להזדמנות לצמיחה? מה הקשר בין מאפייני התנהגות מאתגרים למגע? בהנחיית יפה מאיר. ימי שלישי 20:30 בתחנת רוח במרכז טבעון או כמפגש מקוון אחת לשבוע (לסירוגין הילד המאתגר/אגדות), 40 ש"ח למפגש, מתחילים ב-20.4.21.

אגדות

בעולם הסמלי של האגדות טמונה חכמה קדומה ועמוקה. הקריאה בהן בצוותא עשויה לחולל שינויים בחיינו ולהעמיק את הבנתנו בחוקי ההתפתחות של האדם. בהנחיית יפה מאיר. ימי שלישי 20:30 בתחנת רוח במרכז טבעון או כמפגש מקוון אחת לשבוע (לסירוגין הילד המאתגר/אגדות), 40 ש"ח למפגש, מתחילים ב-27.4.21.

כלכלה חדשה

כדי לכונן חברה בריאה וחזקה יותר, יש להפנות את המבט גם אל האופן שבו אנו תופסים את העולם הכלכלי. מהי "כלכלה אנתרופוסופית", איך היא קשורה לאתגרים החברתיים העכשוויים בישראל ובעולם, ומה ניתן ליישם כרגע ולאן ניתן לשאוף בעתיד. בהנחיית גלעד אלון. ימי שני 20:00 בקרון הספרים בטבעון אחת לשבועיים, ללא עלות, מתחילים ב-12.10.
לפנייה לענף קהילה ותרבות עם כל רעיון לפיתוח, בתחום הקהילה הלומדת או היוזמות בקהילה, אנא כתבו לנו:

Tivonet