עמותת שקד
ארכיון עלונים
ארכיון מאמרים
יריד אביב 2014

כל שנה באביב, כמו במטה קסם, קורם לו עור וגידים יריד שקד. יריד זה הנו תוצר של עשייה מבורכת המשלבת חזון חינוכי, קהילה התומכת בית ספר וילדים מקסימים. השנה המוטיב המרכזי היה "בונים קהילה", הורי כיתות ד' נפגשו, חשבו, פעלו ויצרו במשך כמה חודשים טובים את הקונספקט של היריד.

 לחץ לכתבה המלאה

התגברות = התבגרות

מאת:דניאל רפאלי

 

האדם מרגע לידתו נמצא בתנועה מתמדת של התפתחות שמשמעותה צמיחה,גדילה ושינוי מתמיד ברבדים השונים של חייו. כל רגע ורגע מתרחשים שינויים פנימיים וחיצוניים, אשר את רובם, אנו כבני אנוש מוגבלים לתפוס בתודעה ערה. הביוגרפיה של האדם מתחילה להתגלות בעובדות חייו. מרגע היווצרותו ברחם אמו ועד יומו האחרון. את אשר ארע לפניי ההיריון  ואחרי המוות נשאיר לבחירתו של כל קורא ועמו דעותיו ואמונתו.

 

(לחץ לכתבה המלאה)

גן וולדורף

מאת: יפה מאיר

שבע השנים הראשונות של החיים הם תקופה של גדילה ושינוי. הילד מתחיל מסע. במהלך שלושת שנות חייו הראשונות הילד פוגש אתגרים כמו לימוד ההליכה, הדיבור והחשיבה. במהלך השנים הבאות יצטרך לפתח מיומנויות רבות כדי להפוך לעצמאי. חינוך הילד הצעיר הוא אתגר אדיר כי הוא דורש מההורים והמורים לחדור לתוך משימות פרקטיות המובילות את הילד לקיום הארצי שלו.

 

(לחץ לכתבה המלאה)

השפעות הטלויזיה

הטלוויזיה יכולה להיות שמרטף נפלא לילדים הקטנים ולהעניק רגעים של שקט להורים, אבל היא פוגעת בהתפתחותם ומייצרת בעבורם בעיות כמו הפרעות קשב וקשיים חברתיים
מאת- ד"ר מוטי לוי

 

(לחץ לכתבה המלאה)

לשם מה לבחור בחינוך האנתרופוסופי- גם בתיכון?

מאת: נורית הוכברג

מה רוצה אמא עבור ביתה הבכורה?

אם אני עוצרת ומנסה להיזכר ולחשוב כמו בת עשרה, הייתי רוצה: ללכת לבית הספר בכיף, לגלות עניין במקצועות הלימוד, שיהיו לי חברים טובים, שיהיו לי מסגרות מגוונות בהן אהיה שותפה.

 

(לחץ לכתבה המלאה)

פגישה עם אמן מקומי

מאת: דנה

יואב בהט / פיסול באבן

יואב מפסל באבן כ-11 שנים.

תמונה דהויה על המקרר, של ילד קטן חוצב עם מפסלת עץ פשוטה באבן גיר שמצא בחצר, מגלה מתי החלה המשיכה שלו לעבודה בחומר.

במהלך עבודתו כמעבד אבן במפעל שיש, בו התנסה בעיקר בניסור ושיוף אבן עם מכונות גדולות, התגלגל לידיו איזמל דק, שמשתמשים בו לחציבה עדינה על מצבות.

 

(לחץ לכתבה המלאה)

קבוצת בר-מצווה- חוויה של אמא ובת

מאת: איילה משעלי

בחודשים האחרונים השתתפנו, ביתי נועה ואני, בקבוצת בר-מצווה.

אל הקבוצה הגענו מתוך חיפוש שלי אחר מסגרת בה נוכל לחוות ביחד, ויותר לעומק, אירוע חשוב זה בחייה, ובחיי כולנו.

אני רציתי, היא הסכימה לנסות מפגש אחד...

 

(לחץ לכתבה המלאה)

ניקוי כבד אביבי

מאת: אורי אפשטיין

"את שלושת חודשי האביב מכנים תקופת ראשית החיים והתפתחותם. הנשימות של השמיים והארץ מוכנות לתת חיים ,לכן הכל מתפתח ופורח...." (מתוך ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב- NEI CHIN.)

 

(לחץ לכתבה המלאה)

האביב של זוהר

מאת: זהר ירון רוזנפלדר

"כי הנה הסתיו עבר הגשם חלף הלך לו, הניצנים נראו בארץ עת הזמיר הגיע וקול התור נשמע בארצנו". (שיר השירים א' יא')

בעברית קדומה, סתיו משמעו חורף ואכן החורף חולף הולך לו ובפתח האביב. את זמיר זמורות הענבים סיימנו בחודש פברואר ועתה העת לגיזום הנשירים בהם התפוח, האגס, האפרסק והשזיף.

 

(לחץ לכתבה המלאה)

החלום עטוף בסימני שאלה

בקהילה

"איחס, אתה פשוט מגעיל אותי!" הילד השמנמן קרב את הפנים שלו לאלו שלי עד שיכולתי לראות את שכבת הזעה על העור שלו, טיפה עבה אחת כבר התגלגלה על אחת הלחיים שהיו אדומות לגמרי. רק שיפסיק לצעוק כבר, לחשתי לעצמי בתוך הראש, אבל זה לא עזר, מולי ודור וגם בני באו לראות ומישהו אמר: "תראו תראו פינקי הולך לדפוק מכות לניר".

 

(לחץ לכתבה המלאה)

    לדף הקודם   1 2 3 4 5    לדף הבא   

 

 

 דף הבית | עמותה | גנים | יסודי | תיכון | ועד הורים | יוזמות | טפסים |  גלריה צור קשר  | קישורים | English |   רוצים לפרסם באתר?  |  חפשו אותנו בפייסבוק

 © כל הזכויות שמורות לעמותת שקד

 

 

Tivonet